Je to zvláštní-každý rok prožíváte datum své smrti a přitom o tom nevíte. (April,Dustbin baby)
***
,,Někdy si připadám jako Angličan, kterej si hraje na Američana, kterej si hraje na Angličana''
(Billie Joe Armstrong)
***
,,Eyes,look your last!Arms,take your last embrace!And lips,you doors of breath,seal with a righteous kiss a dateless bergain to engrossing death!
(William Shakespear)''

Blog in:|english|deutsch|en francais|italiano|espaňol|
Ma Poubelle-doporučuju!Let č.815

26. dubna 2010 v 18:46 | Maggie <3
Slibovaná povídka o JJ

.....Prošla jsem letištní halou a rozhlédla se.Několik metrů ode mne stál zaměstnanec letiště.
Na zarostlé tváři měl pochmurný výraz a díval se do země.Přišla jsem k němu. ,,Přežil někdo?'' zeptala
jsem se roztřeseným hlasem.Muž přikývl aniž by vzhlédl a ukázal na bílé dveře,které vedly z haly. ,,třináct lidí...'' zašeptal. ,,třináct lidí z tří set...'' nevěřícně zavrtěl hlavou.Tiše jsem poděkovala a chytla za kliku. Stiskla jsem ji.Dveře se s vrzáním otevřely.Vešla jsem do stísněné místnosti.Trvalo mi jen pár sekund,než jsem ho spatřila.Seděl na lavičce s dekou kolem ramen a zíral do prázdna.Jen jsem stála ve dveřícha se slzami v očích ho pozorovala.Přežil.On a dalších dvanáct lidí přežilo největší leteckou katastrofu za posledních deset let.Vzhlédl a podíval se kolem sebe.Když mě uviděl,vyskočil.Slyšela jsem,jak překvapeně zašeptal moje jméno a udělal jeden krok blíž ke mně.Ještě chvíli jsem stála a potom se k němu rozeběhla. Objal mě.Stáli jsme takhle asi deset minut.Ani jeden z nás nemohl uvěřit,že zrovna on je jeden z těch třinácti šťastlivců.....

Obraz se rozplynul a já se s výkřikem posadila.Už zase ten sen.Sen,který mě pronásledoval už něco přes měsíc.Sen,který jsem si přála,aby se stal skutečností.Ale realita byla jiná.Vlastně byla přesně opačná.

Na ten den si pamatuji přesně.Pršelo a foukal vítr,začínala bouřka.Nebyly to zrovna příznivé podmínky pro let do Karibiku,ale Joe na cestě trval,i když jsem ho snad tisíckrát přemlouvala,aby si to ještě rozmyslel. Marně.Dopoledne už byla bouřka v plném proudu a Joe se chystal na letiště.Jela jsem ho doprovodit a cestou tajně doufala,že změní názor a s odletem počká.Nedočkala jsem se.V hale na letišti jsme se snad tisíckrát rozloučili a objali,nakonec ale stejně nastal čas,kdy jsme se museli rozloučit naposledy.Ani jeden z nás ale netušil,že tohle 'naposledy' bude skutečně poslední.Joe mě políbil na tvář.  Pamatuju si,jak se ke mně naklonil a slíbil mi,že se vrátí co nejdřív to půjde.Tehdy jsem přikývla a jen mlčky pozorovala,jak odchází.Kdybych tenkrát věděla,co se stane ještě totéž odpoledne,nestála bych jen tak na místě a nečekala,až zmizí.Teď už je pozdě.
Letadlo vzlétlo,jak mělo a co se mělo stát,stalo se. Toho dne v 15:03 nahlásil kapitán věži technické potíže.Viditelnost byla kvůli bouřce velmi špatná a řízení letadla ztěžoval silný vítr.Letadlo se roztřáslo a neovladatelně se řítilo vzduchem.V 15:16 ztratila vež s letadlem kontakt.Osud letu č.815 byl zpečetěn.
Někdy v té době dívka,která kvůli dopravní zácpě nestihla letadlo,naštvaně seděla na letišti a čekala na příští let.Nevěděla,že nad strojem,který ji měl odvézt na dovolenou snů,se zrovna zavřelo moře.O dvě hodiny později mě v televizi ohromily záběry ohořelých trosek plovoucích po hladině.
Okamžitě jsem se vydala na letiště.Prošla jsem letištní halou a rozhlédla se.Několik metrů ode mě stál zdejší zaměstnanec.Na zarostlé tváři měl pochmurný výraz a díval se do země.Přišla jsem k němu. ,,Přežil někdo?'' zeptala jsem se roztřeseným hlasem.Muž zavrtěl hlavou. ,,Nikdo.'' zašeptal.
Čekám na probuzení.Čekám,že tenhle okamžik,který trvá snad celou věčnost,skončí.Nic.Nemůžu se probudit,protože jsem ještě neusla.A vím,že kdybych usnula,probudí mě ten sen.Sen,který bych vám tu teď chtěla vyprávět namísto tragické skutečnosti...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Luss Red Girl | Web | 26. dubna 2010 v 19:09 | Reagovat

To je dokonalé!! Moc se m to líbí!!

2 jituška | Web | 27. dubna 2010 v 16:12 | Reagovat

woow... no chudak Joe:-(.. :-D lae vazne jinak uzaa

3 _M.i.m.i_ tvoje sbenko.Mam te moc rada | Web | 8. května 2010 v 11:18 | Reagovat

luxusní...chudák joe....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama